• Pondělí
  • 21.09.2020 13:54
  • Matouš
  • Co se událo
Logo

Divadlo Zajíci jdou do školky10.09.2020

Divadlo Zajíci jdou do školkyV úterý 8.9. jsme ve školce přivítali naší oblíbenou vílu srdíčkovou a její divadelní představení Zajíci jdou do školky. Děti si divadlo užily s nadšením a smíchem. Další milé setkání s vílou srdíčkovou nás čeká v lednu a budeme se něj opět těšit.

Rozloučení s předškoláky08.07.2020

Rozloučení s předškolákyRozloučení s předškoláky letos proběhlo bez přítomnosti rodičů.Ráno už nás ve školce čekalo několik indicií, které napovídaly, že dnešní den nebude jen tak. Celé naše těšení vyvrcholilo nalezením dopisu od skřítků, a tak započala naše výprava po zahradě. Vždy jsme našli jedno stanoviště, kde pro nás bylo něco připraveného - tu od slunéčka sedmitečného, tu od cvrčka... Na každém stanovišti jsme procvičili jednu důležitou věc (odvahu, lásku, pečování o planetu, sílu,..) Na konci kouzelné trasy nás čekala výborná hostina s překvapením, které si každý školák musel najít. :) Po výborném občerstvení děti předaly květiny a dárečky. Mladší děti odešly ke svým hrám a školáci si ještě na rozloučenou odnesly vlastnoručně vyrobený mýdlový závěs. Za školku děkujeme za krásné dary, slova i milá překvapení. Budeme se těšit opět v září!

Včely 09.06.2020

Včely S dětmi jsme si užily krásný týden plný pilné práce - povídali jsme si o včelách. Jak žijí, proč v přírodě jsou, jak ošetřit žihadlo... Zkoušeli jsme jak pilně musí včely pracovat i jak se staví plástve. Jak nám to šlo, vidíte na fotkách. :)

Péče o záhonky09.06.2020

Péče o záhonkyI když je slunce v poslední dobou hodně schované za mráčky, neodolali jsme, a využili krásného dne a zasadili do našich záhonků pár rostlinek - různé druhy dýní, rajčátko. Pravidelně chodíme kontrolovat výsledky naší práce a dělá nám radost sledování změn, které nám příroda dopřává. Nově také máme hmyzí hotel - domeček, kde žije hmyz.

Filipojakubská noc30.04.2020

Filipojakubská nocV letošním roce jsme se museli obejít bez velikých ohňů a společného večera plného kouzel a zázraků. I k naší školce zabloudilo pár čarodějnic a podělilo se s dětmi o svá tajná zaříkadla, písně a recepty. Kdo ovšem nepřišel včas, zůstanou pro něj všechny zaříkadla a recepty tajemstvím – májový déšť je smyl. Tak snad příští rok.

Velikonoce07.04.2020

VelikonoceV době mimořádných opatření byla školka zavřená. Ale protože jsme nechtěly ponechat tyto svátky jara bez povšimnutí, vyzdobily jsme mateřskou školu, nejen velikonoční výzdobou, ale také jsme připravily aktivity s tématem Velikonočního období a svátků jara. Doufáme, že se Vám naše malé velikonoční překvapení líbilo.

Stimulační program Maxík19.01.2020

Stimulační program MaxíkV lednu jsme si ve školce užívali program spojený s koloběhem roku a zimou na vsi (která je nám v dnešní době vzácnější a vzácnější). Nově jsme zařadili do přípravy předškolních dětí také stimulační program Maxík.
V únoru jsme si povídali o našem těle, jak funguje, a čím je vlastně tvořeno. Dotkli jsme se také péče o zdraví a hygienu, což se v následujícím měsíci ukázalo, jako více než užitečné. Paní učitelka pro děti připravila projekt, kterým si děti mohly prožít staré příběhy z pera naší slavné spisovatelky Boženy Němcové. V letošním roce uplynulo přesně 200 let od jejího narození. Projekt jsme zakončili karnevalovým rejem v kostýmech. Ve školce jsme mohli v tento den potkat krále, královnu, princezny, prince, koníky i draky. Děti si masky samy připravily, třídu společnými silami vyzdobily vlastnoručně vyrobenou výzdobou a jako třešnička na dortu se ve třídě objevila dračí sluj. Dokonce s drakem! Nebo možná dračicí, to se neví. Nikdo neměl odvahu jít draka vzbudit. V březnu jsme však byli nuceni se nějaký čas rozloučit. O to více se budeme těšit na další společná setkávání.